Kuhu minna, mida teha?

Üle 10 km pikkune laulvate liivadega mererand algab on meie puhkemajadest kõigest 800 meetrilise või 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Meie puhkemajade akendest paistab väikese järve teiselt kaldalt meie piirinaaber Nõva puhkeala, mis pakub suure hulga aktiivseid puhkamisvõimalusi ning kus mõnusat vaheldust pakuvad maalilised järved – Tänavjärv, Veskijärv ja Peraküla väikejärved.

Nõva valla piiresse jääb osaliselt kolm kaitseala – Nõva maastikukaitseala, Läänemaa Suursoo maastikukaitseala ja Leidissoo looduskaitseala. Samblamaa puhkemajast 5km kaugusel Perakülas asub RMK Nõva looduskeskus, kust saab head teabematerjali ja infot Nõva kohta. Looduskeskusest saavad alguse mitmed Nõva maastikukaitseala matkarajad. Põlluotsa Talumuuseum on romantilise maaarhitektuuri hea näide.

Lääne-Eesti rannik ja pea kõik meie asustatud saared on ühel või teisel moel seotud Rootsi ajalooga Eestis. Samblamaa puhkemaja asub rannarootsi alade naabruses. Hea on hea alustada rannarootslaste ja eesti-rootslaste eluoluga lähemalt tutvust Rannarootsi muuseumist Haapsalus. Avastada põnevaid asju meie ajaloost ning teha tiir peale Lääne-Eesti rannikule ning saartele.

imagescamesu3bLaenutame jalgrattaid, selleks, et vähendada jalavaeva, liikuda kaugemale ja näha rohkem. Nõva puhkealal on Kividemaa rattarada (57km).

Meie puhkemajadest lendavad  regulaarselt kevadel ja sügisel üle tuhanded rändlinnud. Meie kant on rahvusvaheliselt tuntud linnuvaatlejate paradiis. 15km kilomeetri kaugusel Dirhami lähedal Spithamis asub linnuvaatlustorn.

Lääne Eesti ja Harjumaalt leiab rikkalikult põnevat arhitektuurilugu. Nõva pühale Olevile pühendatud kirik on teadaolevalt mandri eesti vanimpuukirik ja võib oma vanusega kogunisti edestada meie teadaolevalt vanimat puukirikut kaugel Ruhnu saarel.

Poolel teel Nõvalt Tallinna jäävad Padise klooster ja Padise mõisOhtu mõis pakub lisaks unikaalsele arhitektuurile hea teatri- ja huvitavaid sise ja välisürituste elamusi isuäratava toidulauaga. Mõisatuuri algusega Samblamaa puhkemajast saab laiendada Saare ( Lückholmi) mõisaHatu mõisa ja Vihterpalu mõisaga.

Samblamaa puhkemajast sobib planeerida väljasõite avastamaks Eestimaad. Linnulennult 100km raadiuses ehk 1-2 tunni autosõidu ulatuses avanevad Läänemaa, Eesti keskuse Harjumaa ja Eesti pealinna, Tallinna, Pärnu, Paide ehk põhimõtteliselt poole Eesti vaatamist väärt kohad. Linnulennult 100-200km raadiusesse ehk 3-4 tunni autosõidu ulatusse jääb 90% Eestimaa vaatamisväärsusi. Nõvalt ca 300km kaugusel lõunas on juba Läti pealinn Riia ja idas Eesti ja Euroopa Liidu ning Venemaa piir Peipsi järvest lõunas.